VÝLET DO GRANADY 12/23: OČARUJÚCE MESTO NA JUHU ŠPANIELSKA

Začiatkom decembra sme sa v rámci nášho študijného pobytu v Malage rozhodli preskúmať krásy mesta Granada. Tento tretí výlet bol uskutočnení s pomocou našich skvelých sprievodcov - pomocnej koordinátorky Emy Capkovej a miestnej španielskej koordinátorky Palomy.

GRANADA - MESTO SO ZAUJÍMAVÝMI ZÁKUTIAMI

Granada nás privítala svojou jedinečnou atmosférou a bohatou históriou, ktorá sa zrkadlila v každom kamienku a uličke mesta. Jej jedinečná atmosféra a pamiatky, robia z tohto mesta jedno z najkrajších na juhu Španielska. Rozsiahla palácová architektúra s nádhernými záhradami, známa ako Alhambra, za ktorou sa mohutne vzpína pohorie Sierra Nevada, si okamžite ukradla naše srdcia.

1e7cf8ed-19ce-4fa6-a74f-9b38b4ca0abbJPG

NAŠE DOBRODRUŽSTVO SA ZAČÍNA

Náš výlet začal o 10:00 ráno, keď sme nastúpili na autobus smerom do Granady. Cesta trvala 1 hodinu a 30 minút, pričom sme mali možnosť oddýchnuť si a nabrať sily. Po príchode sme sa premiestnili do centra mesta autobusom, a odtiaľ sme sa vybrali pešo na náš prvý bod programu - vyhliadku San Nicolás alebo "Mirador de San Nicolás". Odtiaľ sme obdivovali panorámu celej Granady a Alhambry, pričom nás sprevádzala živá Flamenco hudba miestnych "Los gitanos".

Ďalej sme pokračovali na ulicu "Paseo de los Tristes", ktorá nás zaviedla do srdca mesta plného barov, reštaurácií a suvenírových obchodov. Odtiaľ sme pokračovali až na námestie Plaza Isabel La Católica, kde sme si dopriali skvelý obed. Aj keď je Granada známa svojimi reštauráciami s "Tapas" (malá porcia jedla podľa ponuky, podávaná ako príloha k nápoju zadarmo), prekvapujúco naše študentky oslovila turecká reštaurácia, ktorá svojím rôznorodým menu zaujala ich chuťové bunky.

a43beeeb-d9f3-4756-98ba-6384940e0bb6JPG

POZNÁVANIE ALHAMBRY A ĎALŠIE ZÁŽITKY

Poobede sme sa vydali autobusom k pevnosti Alhambra, kde sme strávili 2h a 30min obdivovaním úchvatných stavieb a nádherných záhrad. Súčasťou našej prehliadky boli aj Nazarské paláce, ktoré sú základnou súčasťou monumentálneho komplexu Alhambra, vyhláseného za svetové dedičstvo UNESCO. Tieto paláce sú vznešeným príkladom islamskej a maurskej architektúry v Španielsku.

86345d2e-b5dc-458e-aae1-b46b92b0ccf7JPG

Po prehliadke sme sa vrátili autobusom do centra mesta, kde sme navštívili katedrálu a miestny trh známy ako “La Alcaicería”. Táto štvrť, ktorá zdôrazňuje moslimskú kultúru, bola plná remeselných obchodov a farebných pouličných lampičiek, dodávajúc tak miestu autentický nádych. Po skončení programu mali naše študentky voľný čas na vlastné aktivity a nákupy.

Náš nezabudnuteľný výlet sme zakončili večerou v McDonalde a následne jedno a pol hodinovou cestou späť do Malagy. Väčšina z nás si pospala po celodennom preskúmavaní a obdivovaní krás Granady. So spokojnosťou sme uzavreli tento deň plný objavovania a smiechu, považujúc ho za jeden z najlepších v rámci nášho študijného pobytu. Granada nám darovala nielen pamiatky, ale aj spomienky, ktoré budeme nosiť v srdciach ešte dlho.

6e229c6d-1f7a-4d3a-9aa4-582267def137JPG

Autor textu: Ema Capková