Hostiteľské rodiny

Študent je ubytovaný v hostiteľskej rodine, ktorá je dôkladne vyberaná koordinátorom, aby vyhovovala prísnym podmienkam. Väčšina rodín poskytujúcich študentom ubytovanie, sú zamestnaní ľudia, ktorí majú vo svojom dome voľnú izbu. Môžu to byť rodiny s malými deťmi, starší manželia, ktorým sa už deti odsťahovali, alebo samostatne žijúci ľudia. Študent sa stane po zvyšok pobytu novým členom rodiny, ktorá sa o neho bude starať ako o vlastného.

Študent sa bude musieť prispôsobiť pravidlám domácnosti a zvyknúť si na iný čas stravovania. Obed sa podáva po príchode zo školy okolo pätnástej hodiny, večera sa podáva okolo dvadsiatej prvej hodiny. Rodina zaistí študentovi základnú stravu (raňajky, obed, večera), operie a ožehlí prádlo a poskytne mu vlastnú izbu so základným vybavením vhodným pre štúdium. Po študentovi sa bude vyžadovať udržiavanie poriadku vo svojej izbe. Rodina sa bude snažiť študentovi so všetkým pomáhať, často je to práve rodina, ktorá býva študentovi najbližšie. Miesto ubytovania je zvyčajne vyberané v blízkosti školy.

Zázemie a stabilita

Hostiteľské rodiny poskytujú zázemie a pocit istoty, čo sú základne veci, ktoré pomáhajú študentom cítiť sa v novom prostredí ako doma. Rodiny tak otvoria nie len svoje domovy ale aj svoje srdcia.

Príležitosť

Jedinečná príležitosť ako nazrieť do bežného života španielov a naučiť sa tak nie len jazyk, ktorým budeš obklopený každú chvíľu ale aj spoznať novú kultúru, zvyky a rozšíriť si obzor.

Spolunažívanie

Žiť v hostiteľskej rodine neznamená, že budú tvoji sluhovia a splnia ti všetky želania. Znamená to spoločnú pomoc v domácnosti, ohľaduplnosť, prispôsobenie sa, dôveru a otvorenú komunikáciu.

ubytuj sa v rodine aj ty

V Málage poskytujeme ubytovanie v našich hostiteľských rodinách aj pre neštudentov. Ideálna možnosť nazrieť do španielskej domácnosti, porozprávať sa miestnymi a spoznať ich zvyky. Zaži jedinečné a autentické ubytovanie.

 
strava formou polpenzie alebo len raňajok
ubytovanie v 1 až 3 lôžkovej izbe
Nízka cena s porovaním hotelov či hostelov