Tvoji koordinátori

Počas pobytu sa o teba budú starať 3 koordinátori. Dvaja priamo v Málage a tretí v Česku/ na Slovensku. Koordinátor je osoba, ktorá má na starosti bezproblémový priebeh pobytu, zariaďuje rodinu a školu v Španielsku, organizuje výlety, rieši všetky problémy a veci, ktoré sa môžu vyskytnúť. V prvom rade sa stará o teba a snaží sa ti pomôcť so všetkým čo ťa len napadne.

hlavný koordinátor
Dávid Tomečko

Dávid študoval na španielskom bilingválnom gymnáziu v Košiciach 2 roky a počas 3. ročníka sa rozhodol odísť na ročný pobyt do Málagy (2016). Dostal sa do hostiteľskej rodiny Palomy a tak sa začala ich spoločná cesta. Dávid začínal v ročníku 4 E.S.O a neskôr sa rozhodol pokračovať a dokončiť strednú školu v Španielsku (1. a 2. bachillerato), kde nakoniec aj úspešne zmaturoval. Teraz študuje na vysokej škole v Prahe. Dávid zažil na vlastnej koži presne to, čím si budeš prechádzať aj ty a tak ti dokáže pomôcť a poradiť so všetkým čo budeš zažívať. Je to osoba, ktorá Ťa bude sprevádzať od úplného začiatku celého procesu až po koniec. 

“Ahojte, volám sa Dávid a som študentom Vysokej školy ekonomickej v Prahe. K španielčine som sa dostal už pomerne skoro, a to na základnej škole. Španielsky jazyk sa stal hneď mojou srdcovkou a preto som sa rozhodol pokračovať na bilingválnom gymnáziu v Košiciach. Tam som dlho nevydržal, pretože k španielskej kultúre a jazyku ma to tiahlo stále viac a viac a tak som po dvoch rokoch odišiel študovať tam, kde som vedel, že sa naučím najviac. Na strednú školu do španielskej Málagy. Bolo to to najlepšie rozhodnutie, v ktorom ma podporila celá moja rodina. A tak sa začala moja 3 ročná cesta životom v Andalúzií. Zmenilo mi to pohľad na svet a verím, že aj mňa. Prežil som neuveriteľné zážitky, spoznal kopec nových ľudí a zistil som, aké to je žiť "španielsky život". Je to skúsenosť na celý život a odporúčam každému jednému z Vás, ktorí rozmýšľate nad jazykovým pobytom, aby ste neváhali, pretože investícia do vzdelania a zážitkov je už na celý život a tú Vám NIKTO nezoberie.”

Miestny koordinátor
Blanca Paloma 

Paloma pracuje so študentmi už viac ako 25 rokov ako hostiteľská rodina a posledných niekoľko rokov ako koordinátorka v spolupráci s Dávidom. Dávid bol jej prvý Slovák ktorého spoznala rovnako aj prvý študent, ktorý prišiel k nej do rodiny na 1 rok z čoho neskôr boli 3. Pre to je Paloma tá správna osoba v role miestneho koordinátora. Vie presne čím si prechádza študent počas pobytu, pozná prostredie z úlohy hostiteľskej rodiny, pozná mentalitu, zvyky Slovákov a Čechov. Paloma je náš expert na všetko čo sa deje v Španielsku.

"¡Hola amigos! Me llamo Blanca Paloma Téllez Sanchez y soy la coordinadora general en Málaga, también una de las familias anfitrionas. Mi tarea principal es ocuparme del bienestar de los estudiantes durante su estancia en Málaga. Les brindo el apoyo y toda la ayuda que necesitan para su completa integración en las familias y sus escuelas. Me preocupo del día a día del estudiante! Tengo la experiencia de 25 años trabajando con chicos extranjeros. En todo este tiempo aprendí mucho y también hice amistades valiosas en todo el mundo. Casi todos los estudiantes que vienen a Málaga vuelven para visitar a sus antiguas familias y nuevos amigos! Creo que todo el mundo que viene una vez a Andalucía siempre quiere volver... para encontrarse con la magia de este lugar y su gente."

Miestny koordinátor
Ema capková 

Ema je naša bývalá študentka, ktorá mala možnosť zažiť úžasné dobrodružstvo a štúdium v Španielsku na vlastnej koži počas jej ročného študijného pobytu (2019/22). Aktuálne študuje marketing na Universidad de Málaga. Jej osobné skúsenosti a zážitky sa rozhodla zdieľať s novými študentmi a pomáhať im počas ich dobrodružstva. Medzi jej úlohy patrí venovať sa a pomáhať študentom, vymýšľať pre nich aktivity a výlety či pomáhať s realizáciou pobytu Palome. Ema je taktiež naša odborníčka na marketing, stará sa o naše sociálne siete a ich obsah. 
 
"Mojou úlohou je sprevádzať ťa celým tvojim pobytom a byť ti oporou. Rada ti poradím, pomôžem a podporím v akejkoľvek chvíli. Verím, že ťa mnou pripravené aktivity a výlety dokážu odreagovať od školy, ukázať kultúru či dať zážitky. Spolu to určite zvládneme!"

čo znamená EEA ?

Význam nášho názvu je jednoduchý a vychádza z troch španielskych slov a to je Educación, Experiencia a Aventura. V preklade to znamená Vzdelanie, Skúsenosť a Dobrodružstvo. Myslíme si, že práve to charakterizuje najlepšie naše pobyty v Španielsku. Na prvom mieste je Vzdelanie, pretože to je základ a hlavný zmysel pobytu. Nasleduje Skúsenosť, pretože okrem základného vzdelania školy a jazyka je to jedna veľká životná skúsenosť, ktorá ťa naučí samostatnosti, schopnosti riešiť problémy, komunikovať, kriticky rozmýšľať a mnoho viac. Nakoniec je to aj veľké Dobrodružstvo a krok do neznáma. Prinúti ťa to, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a objavovať svet.