Španielsko

Určite vie každý jeden niečo málo o Španielsku, no my ti tu skúsime zhrnúť to dôležité a základné. Španielsko je členská krajina EÚ a schengenského priestoru, a tak bude tvoja cesta jednoduchá, bezpečnosť vysoká a kvalitná zdravotná starostlivosť dostupná. Domáca mena je euro. Je tam rovnaký čas ako u nás, no slnko tam vychádza a zapadá približne o hodinku neskôr. Zaujímavosťou je, že tam funguje parlamentná demokracia a konštitučná monarchia (majú premiéra a kráľa). Španielsko sa rozprestiera na 506 000 km² a má približne 47 milióna obyvateľov (cca 10x väčšie ako Slovensko a 6,5x väčšie ako Česko). Patrí medzi najnavštevovanejšie krajiny Európy a je vyhľadávané turistami z celého sveta. Pri cestovaní sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie ani medzinárodný očkovací preukaz. Študenti s európskym preukazom zdravotného poistenia budú ošetrení v sieti verejného zdravotníctva ako miestni obyvatelia. Španielsko je považované za jednu z najbezpečnejších krajín Európskej únie. Španielska klíma sa mení od miernej v severných oblastiach až po horúcu klímu na juhu krajiny. Vo všeobecnosti majú pobrežné regióny príjemné počasie počas celého roka. Charakteristické sú teplé letá a mierne zimy. 

V skratke, je to ideálna krajina, kde môžeš vycestovať za študijným či jazykovým pobytom. Je bezpečná, plná kultúry, života a slnka. Tak neváhaj a zaži sen každého študenta !

provincia Málaga

Našich študentov umiestňujeme výhradne do Málagy a jej okolia. Vytvorili sme si tam výborne zázemie, vďaka čomu sa vieme zaručiť za všetko čo hovoríme. Disponujeme sieťou hostiteľských rodín, miestnym koordinátorom, poznáme prostredie stredných škôl a v prvom rade, máme osobné skúsenosti so životom a štúdiom na tomto krásnom mieste. Môžete sa spoľahnúť, že ponúkame len to, čo poznáme a v čo veríme. 

Mesto slnka a mora

Málaga a jej okolie je miesto, ktoré je jedinečné svojou bohatou históriou, kultúrou, typickou kuchyňou a svojimi nekonečnými lúčmi slnka. Málaga sa nachádza na Slnečnom pobreží na juhu Španielska v Andalúzií. Počet obyvateľov presahuje číslo 550 000, ktoré sa v letnej sezóne môže aj zdvojnásobiť, pretože Málaga je jedna z najobľúbenejších turistických destinácií vďaka svojmu podnebiu a plážam. Medzi slávne osobnosti, ktoré sa tam narodili, patrí maliar Pablo Picasso a herec Antonio Banderas. Nachádza sa tam všetko čo môžeš očakávať od veľkého mesta. Nájdeš tam aj univerzitu, medzinárodné letisko, prístav, mestské pláže, tržnicu, galérie, múzeá či nespočetne veľa reštaurácií a obchodov.

Balíček plus

Študentov umiestňujeme zvyčajne podľa toho, kde nájdeme vhodné hostiteľské rodiny. To znamená, že to nemusí byť len v meste Málaga, ale aj v ďalších iných, ktoré sa nachádzajú v rovnomennej provincii. Vďaka tejto službe z balíčka PLUS dostaneš možnosť prioritne si vybrať oblasť pobytu. Nemôžeme ti povedať, ktorá oblasť je najlepšia pretože na to neexistuje odpoveď. Každému študentovi vyhovuje niečo iné a preto je táto možnosť výberu tak dôležitá. Chceme, aby si pobyt prežil na ideálnom mieste práve pre TEBA.

Málaga

Každá oblasť má určité plusy a mínusy. Oblasť hlavného mesta provincie má pomerne veľkú rozlohu s dobrou dostupnosťou a výbornou vybavenosťou (kiná, múzea, obchody, reštaurácie, kluby, mestské pláže...). Je to veľmi turistické miesto, čo znamená vyššie ceny v centre mesta a viac cudzincov. Je tam menej tradičných hostiteľských rodín. Takmer povinnosť si platiť mesačník na MHD. V meste sa nachádza medzinárodne letisko ako aj sídlo koordinátorky Palomy.

okolie 

Menšie mestá v okolí Málagy sú tradičnejšie, typickejšie a malebnejšie. Rodiny si viac cenia študentov, keďže s tým nemajú toľko skúseností ako v Málage. Dostupnosť a vybavenosť nie je tak dobrá hoc častokrát tam nájdeš všetko potrebné v dochádzkovej vzdialenosti od domu. Budeš navštevovať aj miestnu školu. Tieto mestá zvyknú byť v cca hodinovej vzdialenosti autobusom alebo vlakom od Málagy.

Tento balíček sa vzťahuje k našim študijným pobytom.